Nový / New e-shop

01/01/2011 20:41

 

Today was launched our new e-shop

 

By creating this project, we reach the final mainly foreign clients who are going to visit Prague. Now they can select the concert from home, to see the interior of the church or listen to excerpts from concerts, and all this even before they ever sit in the aircraft. This info-e-shop will also use incomming travel agencies, hotels, advance sales and other related companies that will appreciate the on-line updates.

 

This provides a few options to order or buy tickets to concerts. Through this site you can buy e-tickets by bank transfer or pay-pal from the comforts of home, wherever it is. Besides information about prices and St. Nicholas Box-office you will find here a list of sales offices, hotel reception and information centers where you can buy our concerts tickets.

 

Dnes byl spuštěn náš nový e-shop.

Vytvořením tohoto projektu chceme oslovit hlavně konečné zahraničním klienty chystajícím se navštívit Prahu si v klidu a z domova vybrat koncert dle jejich zalíbení, prohlédnout si interiér chrámu či poslechnout ukázky z koncertů, a to vše ještě před tím, než vůbec sednou do letadla. Tento info-e-shop jistě rádi využijí také incommingové cestovní kanceláře, hotely, předprodeje a ostatní spřízněné společnosti, které ocení především on-line aktualizace.

Nabízí se zde několik možností jak objednat či koupit vstupenky na koncerty. Prostřednictvím těchto stránek je možné zakoupit e-vstupenku bezhotovostně a z pohodlí domova, ať je kdekoliv. Kromě informací o cenách a pokladně chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí zde naleznete seznam prodejních míst, hotelových recepcí a informačních center, kde je možné vstupenky zakoupit.